Ana SayfaÖzel DosyaPerdeye en çok yakışan sinema çiftleri

Perdeye en çok yakışan sinema çiftleri

Bir sinema filminde birlikte göründükleri andan itibaren tüm hayranlarının ve sinemaseverlerin yakıştırmasıyla defalarca perdede aşk yaşayan sinema çiftlerine bir göz atalım.

Birden fazla filmde birlikte çalışmış birçok sanatçı ortaklığını sinema tarihi boyunca gözlemlemek mümkünken, bu ortaklıkların en akıldan çıkmayanları başrollerde aşıkları oynayan ikililer olmuştur. Gerçek hayatta iş arkadaşlıkları ve dostlukları sürerken özellikle hayranlarının yakıştırmasıyla yapımcılar tarafından sık sık eşleştirilen bu sinema çiftleri her daim gündemde kendine yer bulmaya devam ediyor. Perdedeki bu aleni kimyanın gerçek hayatta karşılık bulduğu ilişkiler de az sayılmayacak kadar bulunsa da biz şimdilik bu yazıda onları dışarıda bırakıyoruz.

Julia Roberts – Richard Gere

Haklarında her ne kadar yıllardır sayısız dedikodu çıksa da hayat boyu arkadaş kalan bir ikili Julia Roberts ve Richard Gere. Bu dedikoduların bu kadar çok yayılmasının sebebiyse kuşkusuz perdede yarattıkları kimya. 1990’lı yıllarında unutulmaz romantik komedi klasiklerinde ekranı dolduran sinema çiftinin bir araya gelişi 1990 yapımı “Pretty Woman” ile olmuştu. Filmin sağladığı başarı Roberts ve Gere’ı sürekli bir arada görmek isteyen bir kamuoyu da yaratmıştı. İkili daha sonra 1999 yılında “Runaway Bride”la aynı kimyayı yakalayıp hayranlarının gönlüne su serpmişti.

Meg Ryan – Tom Hanks

Doğası gereği bir romantik çift yakıştırmasına en yatkın olan tür romantik komedi filmleri oluyor tabii ki. 1990’lar ve romantik komediler deyince Julia Roberts’tan önce sayılabilecek belki de sadece bir isim akla geliyor: Meg Ryan. Döneminin en büyük sinema yıldızı Ryan’ın perdedeki kaderiyse sık sık Tom Hanks’le eşleşmek olmuştu. Ryan ve Hanks, türün en büyük klasiklerinden “Sleepless in Seattle” ve “You’ve Got Mail” gibi iki film başta olmak üzere toplamda beş kez birlikte perdede yer aldılar.

Jennifer Lawrence – Bradley Cooper

Bu tarz sinema çifti eşleşmelerinin, biz film izleyicileri için fark edilemeyecek hızda geliştiği daha yakın tarihli bir örneğe bakmak istediğimizdeyse Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper‘dan daha iyisini bulmak mümkün değil muhtemelen. Tabii ki bu yakıştırmanın en büyük sebebi ikilinin ilk kez birlikte rol aldıkları 2012 tarihli “Silver Linings Playbook” olmuştu. Daha sonra “Serena”, “American Hustle” ve “Joy” gibi filmlerde bir araya gelen perde çifti, bu ilk filmlerinde öyle bir uyum göstermişlerdi ki neredeyse tüm film bu kimyaya yaslanıyordu desek yeridir.

Kate Winslet – Leonardo DiCaprio

Dev bir geminin ucunda bir araya geldiklerinde ortaya çıkan resmi kim unutabilir ki? İkisi de gencecik yaşlarında tüm zamanların en büyük blockbuster filmlerinden “Titanic”i omuzlarına yüklendiklerinde herhalde tüm izleyenler Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio’nun unutulmaz sinema çiftleri arasına gireceğinden emin olmuştur. Destansı aşk hikayesinden on yıl sonra ikili Sam Mendes’in karanlık romansı “Revolutionary Road”da da çift olmuşlardı.

Helena Bonham-Carter – Johnny Depp

Tim Burton sinematik evreninin iki vazgeçilmez oyuncusu Helena Bonham-Carter ve Johnny Depp’in perdedeki ortaklıkları olabildiğince uzun ömürlü oldu. Bonham-Carter’ın evlilik gibi bir gerekçesi varken Depp’in de dostluğu ikiliyi uzun süre Burton’ın gotik dünyası içinde tutmayı başardı. “Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street” ve “Corpse Bride” başta olmak üzere birçok unutulmaz sahneyi barındıran filmde yer alan ikili sinemanın en sevilen perde çiftlerinden biri haline geldi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR