Ana SayfaEtkinliklerPink Floyd, 17 Haziran'da konser için bir araya geliyor

Pink Floyd, 17 Haziran’da konser için bir araya geliyor

6 Haziran’da İstanbul’da dinleme fırsatı bulacağımız Nick Mason’ın da yer aldığı Pink Floyd, Ukrayna’daki savaştan etkilenenlere yardım etmek için 17 Haziran’da konserde bir araya gelecek.

28 yıl sonra ilk kez stüdyoya girerek Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini konu alan ‘Hey Hey Rise Up’ adlı yeni bir şarkı yayınlayan Pink Floyd, Ukrayna’daki savaştan etkilenenlere yardım etmek üzere online bir konser verecek.

Pink Floyd’un yanı sıra, Crash Test Dummies, AJR, Ruslana, Jamala gibi çok sayıda ünlü isim, Ukrayna’da yaşanan savaşa dikkat çekmek ve mağdurlara yardım etmek amacıyla 17 Haziran’da konser verecek. Gece 03.00’ten itibaren canlı yayımlanacak olan konserin biletleri www.worlduniteforukraine.com adresinden satışa sunuluyor. Etkinlikten elde edilecek gelirin, savaş mağdurlarının yemek ve barınma, tıbbi malzeme, kıyafet ve insan ticaretiyle mücadele için harcanması amaçlanıyor.

Aynı zamanda grubun efsanevi davulcusu Nick Mason‘ın Nick Mason’s Saucerful Of Secrets grubuyla 6 Haziran’da Volkswagen Arena’da konser vereceğini de hatırlatalım. Nick Mason, Gary Kemp, Guy Pratt, Lee Harris ve Dom Beken‘dan oluşan grup, Pink Floyd’un ilk albümünden, 1972 tarihli “Obscured by Clouds” albümüne kadar birçok şarkının yanı sıra birlikte ilk kez ‘Echoes’ parçasını da bu konserde çalacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR