Ana SayfaEtkinliklerPink Floyd grubunun efsanevi davulcusu Nick Mason, grubuyla İstanbul'da!

Pink Floyd grubunun efsanevi davulcusu Nick Mason, grubuyla İstanbul’da!

Pink Floyd, 28 yıl sonra ilk kez stüdyoya girerek Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini konu alan ‘Hey Hey Rise Up’ adlı şarkısını kaydetti. ‘Hey, Hey, Rise Up’tan elde edilecek bütün gelirler Ukrainian Humanitarian Relief isimli kuruluşa aktarılacak.

Grup üyelerine, eski bir Ukrayna marşının yeni versiyonu olan şarkıda Ukraynalı müzisyen Andriy Khlyvyuk‘a eşlik ediyor. Paylaşılan videoda Khlyvnyuk, Kiev sokaklarında işgali protesto etmek için 1914 yılında Stepan Charnetskii’nin bestelediği The Red Viburnum in the Meadow’, orijinal adıyla ‘Oi u luzi chervona kalyna’ isimli marşı söylüyor. Pink Floyd üyeleri, stüdyoya girip Khlyvnyuk’un videodaki vokalini de kullanarak Hey, Hey, Rise Up’ı kaydetmiş.

Bunun yanı sıra bir diğer güzel haber de Pink Floyd grubunun efsanevi davulcusu Nick Mason, Nick Mason’s Saucerful Of Secrets grubuyla 6 Haziran 2022’de Volkswagen Arena’da konser verecek olması.

Nick Mason’s Saucerful Of Secrets grup üyeleri, Nick Mason, Gary Kemp, Guy Pratt, Lee Harris ve Dom Beken, Pink Floyd’un ilk albümünden, 1972 tarihli “Obscured by Clouds” albümüne kadar birçok şarkının yanı sıra birlikte ilk kez ‘Echoes’ parçasını da bu konserde çalacak. Biletler ise Biletix’te.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR