Ana SayfaEtkinliklerRecord Store Day kutlamaları Kontra Plak'ta

Record Store Day kutlamaları Kontra Plak’ta

2007 yılından bu yana bağımsız plak dükkanlarının bir araya gelerek o güne özel plak baskılarını ve kayıtları koleksiyonerlere sunduğu Record Store Day, bu sene de Beyoğlu’nda yer alan Kontra Plak’ta özel bir etkinlikle kutlanacak.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik 29 Nisan’da altı müzisyen/grubun canlı performanslarıyla gerçekleşecek.

Pek nedir bu Record Store Day?

2007 yılında bağımsız plak dükkanlarının bir araya gelip, plak kültürünü yaygınlaştırma düşüncesiyle ortaya attıkları bir fikirden yola çıkan ve her yıl nisan ayının üçüncü cumartesi günü Amerika ve Avrupa’daki bağımsız plak dükkanlarının katılımıyla kutlanan özel bir gün.

Bu özel günde, bağımsız plak dükkanlarında müzisyenler dinleyicileri ile bir araya geliyor, bugüne özel olarak yayınlanmış plaklar satışa sunuluyor, müzisyenler minik performanslar sergiliyor ve dinleyicileri ile sohbet etme imkanı buluyor.

2012 yılında açıldığından bu yana her yıl Record Store Day etkinliklerine ev sahipliği yapan ve aralarında İlhan Erşahin, Ceylan Ertem, Cem Yıldız, Cingi, Alpman, Barış K., In Hoodies, Palmiyeler, The Away Days, Da Poet, Kamufle, Kim Ki O, Nilipek, Astrofella, Hey! Douglas, Congulus gibi isimlerin de bulunduğu pek çok değerli müzisyeni mütevazı sahnesinde müzikseverlerle buluşturan  Kontra Plak pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı bu özel günü bir kez daha müzikseverlerin de katılımıyla kutlamaya hazırlanıyor.

Program :

15.00               SUBGREEN AKA ERDEM TUNALI (LIVE)

15.45               VINCENT BAYKAL ADA

16.30               EFZA

17.30               TANER ÖNGÜR & 43.75

18.30               KRİSTAL KİT

19.30               DUCTAPE

20.30               HÜNKAR & CAN ÇAKMAKÇI

RSD 23 final jpeg scaled

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR