Ana SayfaEtkinlikler"Romeo ve Juliet"i daha önce böyle izlemediniz

“Romeo ve Juliet”i daha önce böyle izlemediniz

Shakespeare’in zamansız eseri Romeo ve Juliet bugüne kadar defalarca sahneye ve beyazperdeye uyarlandı ama bu kez Monte Carlo Balesi’nin yorumuyla geliyor. 

Monte Carlo Balesi’nin, yönetmen ve koreograf Jean-Christophe Maillot tarafından sahneye konan “Romeo & Juliet” gösterisi, 3-4 Şubat 2023’te Zorlu PSM’de sahnelenmek üzere ülkemize geliyor.

Repertuvarında “Cinderella”, “La Belle” gibi 80’in üzerinde bale bulunan Fransız koreograf Maillot; Rosella Hightower ve John Neumeier ile dansçı olarak ve Centre Chorégraphique National de Tours’un koreograf-yönetmeni olarak edindiği deneyimle ortaya koyduğu bu eserler ile Monte Carlo Balesi dünya çapında talep gören bir oluşum haline geldi.

Ayrıca Jean-Christophe Maillot, zamanımızın önde gelen koreograflarını davet ederek ve aynı zamanda Ballets de Monte-Carlo’nun 50 dansçısı olan bu istisnai yapı ile yeni koreografların çalışmalarını sağlayarak oluşumun repertuarını zenginleştiriyor.

Usta koreografın zamana meydan okuyan bu eseri yeniden yorumlayışını kaçırmak istemiyorsanız, Passo‘dan biletinizi şimdiden almayı ihmal etmeyin.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR