Ana SayfaÖzel DosyaRotten Tomatoes'dan son 25 yılın en iyi dizileri

Rotten Tomatoes’dan son 25 yılın en iyi dizileri

Dizi ve film severlerin sık uğradığı sitelerden biri iMDb diğeri de her zaman Rotten Tomatoes olmuştur. Kimi puan vermek kimi ise yorum almak için bir noktada kendini orada bulur. Hadi gelin Rotten Tomatoes’a göre son 25 yılın en iyi dizilerinden 5’ine bakalım.

1. Breaking Bad

“Breaking Bad” Vince Gilligan tarafından yaratılan ve 2008 ile 2013 yılları arasında yayınlanan, modern televizyon tarihinin en etkileyici dizilerinden biridir. Dizi, kimya öğretmeni Walter White’ın hayatını konu ediniyor. Walter, teşhis edildiği ileri evre bir kansere sahip olduğunu öğrendikten sonra tedavi masraflarını karşılamak ve ailesinin geçimini sağlamak amacıyla, eski öğrencisi Jesse Pinkman ile birlikte methamfetamin üretmeye karar verir. Walter, kimya bilgisini bu yasa dışı işte kullanırken, giderek tehlikeli ve suç dünyasında yükselen biri haline gelir.

3469684

2. The Sopranos

“The Sopranos” HBO tarafından 1999 ile 2007 yılları arasında yayınlanan ve televizyon dizileri arasında çığır açan bir başyapıttır. Hikaye, New Jersey merkezli bir İtalyan mafya ailesinin lideri olan Tony Soprano’nun hayatına odaklanır. Tony, suçlu hayatını gizlemek için günlük yaşamında terapi görme bahanesiyle bir psikiyatrist danışanıdır.

actors tony sirico steven van zandt james gandolfini news photo 1679931284

3. The Wire

“The Wire” David Simon tarafından yaratılan ve 2002 ile 2008 yılları arasında yayınlanan döneminin en etkileyici ve eleştirel olarak övgü toplayan televizyon dizilerinden biridir. Baltimore şehrinde geçen dizi, suç, polis teşkilatı, gazetecilik, eğitim ve politikanın karmaşık ilişkilerini inceler. Dizi, toplumun farklı kesimlerindeki karakterlerin hayatlarına odaklanarak, gerçekçi bir şekilde Baltimore’ın sorunlarına ve çelişkilerine ayna tutar.

the wire ka 1920.jpg

4. Mad Men

“Mad Men” Matthew Weiner tarafından yaratılan ve 2007 ile 2015 yılları arasında yayınlanan Amerikan drama dizisidir. Dizi, 1960’ların reklam dünyasında geçer ve bu dönemin toplumsal ve kültürel değişimlerini ustalıkla yansıtır ve Sterling Cooper adlı bir reklam ajansının yöneticilerinden Don Draper’ın hayatını merkezine alır.

Mad Men Cast Where Are They Now

5. Succession

“Succession” Jesse Armstrong tarafından yaratılan ve 2018 yılında başlayan televizyon dizisidir. Dizi, zengin ve etkili bir medya imparatorluğunun çatısı altında yer alan Roy ailesinin ye yer trajik, yer yer trajikomik hikayesini anlatır. Logan Roy, kendi kurduğu medya şirketini büyüterek büyük bir servet ve güç elde etmiştir. Ancak, şirketin geleceği belirsizleşince ve halefi konusunda belirsizlikler ortaya çıkınca, Roy ailesi arasında güç mücadeleleri ve entrikalar yaşanmaya başlar.

1679765900078

Rotten Tomatoes’daki listenin geri kalanı ise şu şekilde:

6. The Leftovers
7. Game Of Thrones
8. Twin Peaks: The Return
9. Lost
10. Six Feet Under
11. Fleabag
12. Ted Lasso
13. Better Call Saul
14. BoJack Horseman
15. Curb Your Enthusiasm
16. Atlanta
17. Stranger Things
18. The Marvelous Mrs. Maisel
19. The Office US
20. The West Wing
21. The Americans
22. Parks and Recreation
23. Arrested Development
24. Watchmen
25. Chernobyl

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR