Ana SayfaEtkinliklerRuha iyi gelen müziğiyle Federico Albanese

Ruha iyi gelen müziğiyle Federico Albanese

İtalyan besteci ve piyanist Federico Albanese, dinginlik ve huzur veren şarkılarıyla 3 Aralık akşamı Zorlu PSM’de.

Neo-klasik ve psikedelik gibi müzik türlerinden ilham alarak üretimlerini sürdüren İtalyan besteci ve piyanist Federico Albanese, müziğini sinematik bir anlayışla ifade ediyor. Geçen şubat ayında“Before and Now Seems Infinite” albümünü yayınladı. “Öncesi ile şimdi arasında; gerçeklik ve hayal gücü arasında; hafıza ve hatırlama arasında” olarak tanımladığı albümünde fusion, avangard pop, caz standartları ve elektronik tınıları keşfe çıkıyoruz. Marika Hackman ve Ghostpoet ile işbirliğinden doğan bu albümde yer alan ‘The Quiet Man’ ise albümün en çok sevilen parçalarından biri oldu.

3 Aralık’ta Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde gerçekleşecek konserin biletlerini Passo‘dan temin edebilirsiniz.

Federico Albanese kimdir?

Çocuk yaşta piyano ve klarnetle tanışan Federico Albanese, ilk gençlik yıllarını rock gruplarında çalarak geçirdi. Folk, elektronik ve klasik müziğe olan hayranlığı ile gençlik yıllarındaki rock grupları geçmişi bestecilik yanını geliştirmesini sağladı. Üretimlerinde bu çok sesli türlerin çeşitliliğinden aldığı ilhamı işitmek mümkün.

2014’te yayınlanan solo albümü “The Houseboat and the Moon”un Alto Riot tarafından “saf altın” olarak yorumlanmasının hemen ardından 2016 yılında ikinci uzunçaları “The Blue Hour” geldi. Peşi sıra gelen albümleri dünya çapındaki festivallerle taçlandıran Albanese, dinleyici kitlesini de genişletti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR