Ana SayfaEtkinliklerSanatta yeni arayışlar: Peep Art Space

Sanatta yeni arayışlar: Peep Art Space

Sanat, tasarım ve performans odaklı bir çalışma alanı olarak tasarlanan Peep Art Space’de kendinizi ifade edebileceğiniz pek çok başlıkta çalışma imkanı bulabilirsiniz.

2020 yılının aralık ayında Asmalımescit’te bir mekan olarak başlayan Peep Art Space, ifade özgürlüğünü destekleyen bir yapı olarak faaliyete başladı. 9 ayrı müzik performansından oluşan “Peep Sessions” adını verdikleri bir seriye imza attı. Bu seride Deniz Tekin’den Velican Sagun & Bora Çifterler’e, Ricardo Moyano & Enver Mete Aslan’dan Serkan Emre Çiftçi’ye uzanan geniş bir skalada pek çok müzisyenin performansı YouTube kanallarında yayınlandı. Bu serinin devamı da geliyor.

Peep Art Space’in YouTube kanalı için buraya tıklayabilirsiniz.

Peep Art Space aynı zamanda İKSV’nin köprüde buluşmalarına kabul alan “Altın Humması” adlı docu-drama örneğinin yapımcılığını üstlendi. Son olarak “Gündüz hayalleri, günlükler, seyirlikler” adını verdikleri bir eskiz çağrısını başlattı. Böylece yayınevi projesinin de başlangıcını yapmış oldu. Bu proje kapsamında fotoğraflar, çizimler, karalamalar, şiirler gibi pek çok disiplinde çalışma bir araya gelecek ve bir kitapta yer alacak. Bunun için [email protected] adresine mail atmanız yeterli.

Peep manifesto için; peepartspace.com

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR