Ana SayfaÖzel DosyaSette başlayan aşklar

Sette başlayan aşklar

Dünyanın en tanınan yıldızlarından da olsanız sinema/televizyon endüstrisinin yoğun çalışma takvimlerinin özel hayatınızı etkilemesine engel olamayabilirsiniz. Bazen dışarıda başka yollarla birisiyle tanışmanın mümkün olamayacağı bir temponun içinde hayatlarının aşkı “iş yerlerinde” gözlerinin önünde parlayabiliyor. Ancak tabii ki bu herhangi bir sektörde karşılaşıp birbirini sevmiş romantik çiftlerinkinden çok daha ilgi çekici ve sansasyonel olacaktır. İşte severek takip ettiğimiz yıldızların sette başlayan aşkları!

Elizabeth Taylor & Richard Burton

Sinema dünyasının en fırtınalı aşkıyla başlayalım. İkisi de tek başlarına sinema tarihine izlerini bırakmış efsane oyuncular Elizabeth Taylor ve Richard Burton’ın bir araya gelmesi sık rastlanmayan bir doğa olayına şahit olmak gibi bir etkiye sahip. 1962 yılında Joseph L. Mankiewicz’in klasik filmi “Cleopatra”nın çekimlerinde ilk kez yan yana gelen çiftin tanışmaları da kaotik ilişkilerinin geri kalanı gibi kendi tarzlarına uygun gerçekleşiyor. Daha önce Burton’ın çapkınlığıyla yaptığı ünden haberdar olan Taylor, hayatının aşkının yanına gelip söylediği ilk şeyin “Daha önce sana ne kadar güzel bir kız olduğunu söyleyen oldu mu?” gibi klişe bir cümle olmasıyla dalga geçmiş. “Galler’in müthiş entelektüeli, parlak zeka, büyük aşık buymuş demek” diyen Taylor’ın fikrinin değişmesi çok da zaman almamış gerçi.

elizabeth-taylor-richard-burton

Rachel Weisz & Daniel Craig

Genellikle ünlülerinden beklenilenin aksine Rachel Weisz ve Daniel Craig’in büyük aşkları ilk görüşte başlamamıştı. Aslında ünlü İngiliz çiftin tanışmaları, ilişkilerinin başlamasından çok önce, 1994 yılında aynı tiyatro oyununun kadrosunda yer almalarıyla gerçekleşiyor. Ancak o dönemde ikisi de yirmili yaşlarındalardı ve ayrı ilişkileri vardı. Yıllar süren profesyonel arkadaşlıklarının aşka dönüşmesi ise 2010 yılında “Dream House” filminin çekimlerinde gerçekleşecekti. Bir yıl sonrasında küçük bir törenle evlenen çiftin 2018 yılında bir de kızları oldu.

Rachel Weisz Daniel Craig

Penélope Cruz & Javier Bardem

Sinema dünyasının en sevilen çiftlerinden Penélope Cruz ve Javier Bardem’in tanışmaları da tıpkı Weisz ve Craig gibi ilişkilerinden yıllar önce gerçekleşiyor aslında. İki İspanyol yıldızın da kariyerleri henüz yurtdışına açılmamışken 1992 yapımı “Jamón, Jamón” filminin setinde tanışıyorlar. Üzerinden çokça zaman geçtikten sonra 2008 yılında “Vicky Cristina Barcelona” için tekrar bir araya gelen ikili arasında bu sefer hayranlarını da mutlu eden o özel aşk başlıyor. 2010 yılında Bahamalar’da evlenen ve iki çocuk sahibi olan çiftin ilişkileri ve oyuncu olarak ortaklıkları bugün hala devam etmekte.

Javier Bardem Penélope Cruz

Liv Ullmann & Ingmar Bergman

Başlarda arkadaş kalabilmeyi başarmış iki çiftten söz ettikten sonra aksi yönde ilerleyen bir ilişkiden bahsedelim. Sinema tarihinin en büyük yaratıcılarından Ingmar Bergman tanıdığı ve arkadaşı olan oyuncuların dışında isimlerle çalışmayı sevmeyen bir yönetmendi. Ancak 1964 yılında sadık oyuncularından Bibi Andersson, Bergman’ı farklı bir isme şans vermesi için Norveçli genç oyuncu arkadaşı Liv Ullmann’la tanıştırdığında ateş bacayı sarmıştı. Başyapıtı “Persona”nın başrolünü vererek başlayan kariyer ortaklıkları aynı zamanda filmin çekimleri sırasında aşka dönüşmüştü. O zaman ikisi de halihazırda evli olan çiftin aşkları hiçbir zaman evliliğe dökülmese de bugün tanınan bir yazar olan Linn Ullmann’ın doğmasına sebep olmuştu. Aralarındaki romantik ilişki beş yıl kadar sürse de İsveçli yönetmenin vefatına kadar sürdürdükleri kırk yılı aşkın dostlukları çok daha sağlam olacaktı.

Liv Ulmann Ingmar Bergman

Monica Bellucci & Vincent Cassel

Avrupa semalarının en sevilen çiftlerinden biri de kuşkusuz Bellucci-Cassel çiftiydi. 2013 yılında karşılıklı anlaşarak 14 yıllık evliliklerini sonlandıran İtalyan/Fransız çiftin ilişkileri birlikte başrollerinde yer aldıkları 1996 yapımı “L’Appartement” filminin setinde başlamıştı. Üç yıl sonra evlenen ve ilişkileri süresince iki kız çocuk dünyaya getiren çift, birlikte 10’un üzerinde yapımda rol almış ve hayranlarını mutlu etmişlerdi. Ayrılıklarının ardından yeni ilişkileriyle medyayı yine meşgul eden Vincent Cassel, 2018 yılında kendinden 30 yaş genç model Tina Kunakey ile evlenerek tepki toplamıştı.

Monica Bellucci Vincent Cassel

Sevdiğimiz sanatçıların aralarındaki beraberlikleri takip etmek, onları konuşmak biz hayranları için her zaman eğlenceli bir etkinlik olmuştur. Özellikle de böyle meşhur ilişkilerin, böyle sevdiğimiz filmlerin yapım aşamasında başladığını öğrenmek garip bir zevk de veriyor. Öyle ki bazı setlerde ortaya çıkan aşklar, orada bulunma amacı olan filmden daha akılda kalıcı ve hatta izlemesi daha keyif verici olabiliyor. Sonuç olarak, Jennifer LopezBen Affleck, Angelina JolieBrad Pitt gibi ünlü çiftlerle daha sayfalarca çoğaltabileceğimiz ünlü set aşklarının bu kadar konuşulmasına ve sevilmesine şaşırmamak gerek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR