Ana SayfaEtkinliklerSezonun en iyi 7 müzikali

Sezonun en iyi 7 müzikali

Müzikalleri sevin ya da sevmeyin, bir gerçek var ki yeni sezonda sağlam prodüksiyonlu çok iyi işler var. Sahnelenmeye devam eden en iyi müzikalleri listeledik. 

Sezonun açılmasıyla birlikte gerek sergiler gerekse tiyatrolarla kültür-sanat ortamı giderek canlandı. Bu sezonun diğerlerinden farkı ise bolca sağlam prodüksiyonlu müzikal içeriyor olması. Son birkaç sezondur sahnelenen “Amadeus” ve “Alice”ten geçtiğimiz günlerde prömiyerini yapan “Jekyll & Hyde”a mutlaka izlemenizi önerdiğimiz en iyi müzikalleri sizler için bir araya getirdik.

Sidikli Kasabası Müzikali

Daha önce İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Sidikli Kasabası Müzikali”, yeni sezonda yeni kadrosuyla izleyicilerle buluşuyor. Greg Kotis ve Mark Hollman’ın kaleme aldığı Tony ödüllü müzikal, Settar Tanrıöğen ve Füsun Demirel başta olmak üzere 27 kişilik kadrosuyla dikkat çekiyor. Yönetmenliğini Kayhan Berkin‘in ve koreografisini ise İzmir Tenim‘in üstlendiği müzikal, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Şefi Murat Kodallı önderliğinde canlı orkestra eşliğinde sahneleniyor. 

Konusu ise hayli ilginç. Dünyanın kuraklıkla boğuştuğu bir dönemde ev tuvaletleri yasaklanıyor ve halkın tuvalete girmesi de özel bir şirket denetimiyle gerçekleşiyor. Tuvalete girmek için parası olmayanlar ise Sidikli Kasabası’na gönderiliyor ve oraya gidenler bir daha geri dönmüyorlar. Aşkla alevlenen bir başkaldırı hikayesi sizleri bekliyor. Müzikalin biletlerini Passo‘dan temin edebilirsiniz.  

sidikli-kasabası-müzikali

Jekyll & Hyde

Sezona en iddialı girişlerinden birini yapan ise “Jekyll & Hyde” müzikali. 23 Ekim’de prömiyeri gerçekleşen müzikalde başrolü oynayan Hayko Cepkin‘in performansını kesinlikle kaçırmamanızı öneririz.

Robert Louis Stevenson’ın klasikler arasına giren romanı “Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde”dan uyarlanan dünyaca ünlü “Jekyll & Hyde” müzikali, iyi ve kötünün aynı bedende varolmasını ve bunların birbiriyle savaşını gözler önüne seriyor. Hayko Cepkin‘e Elçin Sangu başta olmak üzere dev bir kadro eşlik ediyor. Biletlere buradan ulaşabilirsiniz.

Bana Amy De 

Tiyatro Keyfi tarafından sahnelenen “Bana Amy De” müzikali, Amy Winehouse‘un trajik hayatını izleyiciyle buluşturuyor. Sanatçının özellikle son üç gününe odaklanan müzikalde, onu ölüme götüren olaylar çağdaş dans ve canlı jazz rock müzik eşliğinde özgün bir yorumla sunuluyor. Kosta Kortidis‘in yazdığı ve Kemal Başar’ın yönetmenliğini üstlendiği müzikaldeki performanslarıyla Yeni Tiyatro Ödülleri’nde Ceylan Yılmaz yılın en iyi kadın müzikal oyuncusu ödülünü, Savaş Alp Başar ise yılın en iyi erkek müzikal oyuncusu ödülünü aldı. “Bana Amy De” müzikalinin biletlerine Biletinial‘dan ulaşabilirsiniz.

Damdaki Kemancı

Ve bir klasik karşınızda. Onlarca kez tiyatro sahnesine uyarlanan “Damdaki Kemancı”, bu kez Talimhane Tiyatrosu’nun yorumuyla tiyatroseverlerle buluşuyor. “Damdaki Kemancı”, önemli kompozitörlerinden Nevit Kodallı’nın, bu ilk sahneleme için kaleme aldığı Türkçe sözlerle hayat buluyor. Ayrıca, dönemin üslubuna yakın olarak, Türk tiyatrosunun değerli oyun yazarlarından Güngör Dilmen’in, Devlet Tiyatroları için çevirdiği metin kullanılıyor. Biletler Passo‘da!

Alice

2019’da ilk olarak sahnelenen ve hala kapalı gişe oynayan “Alice” müzikalini hala izlemediyseniz, biletleri tükenmeden öncelik tanıyın deriz. Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisini üstlendiği müzikal, Lewis Carrol‘ın “Alice in Wonderland” kitabının çağdaş bir yorumu olarak sahneye uyarlandı. 22 Kasım’dan itibaren Zorlu PSM‘de yeniden gösterime girecek müzikalin oyuncu kadrosu ise tek kelimeyle şahane! Serenay Sarıkaya Alice olarak izleyicisinin karşına çıkarken, Ezgi Mola Kraliçe, Enis Arıkan Tavşan, Şükrü Özyıldız Şapkacı, İbrahim Selim Kral ve Merve Dizdar ise Kedi rolü ile başrolleri paylaşıyor.

Notre Dame de Paris

Victor Hugo’nun eseri “Notre Dame’ın Kamburu“ndan uyarlanan “Notre Dame De Paris” müzikali Türkiye’ye geliyor. 5-21 Mayıs tarihleri arasında Zorlu PSM’de orijinal dilinde sahnelenecek müzikal, merakla beklediklerimizden. İlk olarak 1998’de Paris’te sahnelenen müzikalin müzikleri Riccardo Cocciante tarafından bestelenirken, sözleri Luc Plamondon tarafından yazıldı. Biletleri ise şimdiden satışa açıktı, elinizi çabuk tutun ve buraya tıklayın.

Peter Pan ve Varolmayan Ülke

Akbank Çocuk Tiyatrosu ve Zorlu PSM işbirliğiyle hayata geçen “Peter Pan ve Varolmayan Ülke” çocuklar kadar yetişkinlere de keyifli bir seyir sunuyor. Metin ve söz yazarlığını Mehmet Ergen’in üstlendiği müzikalin müziklerini Tuluğ Tırpan bestelerken, koreografisini Beyhan Murphy üstlendi. Peter Pan’in genç oyuncular arasında dikkat çeken isimlerden biri olan Yağız Can Konyalı oynuyor. Peter Pan‘i izlemek için biletleri Passo‘dan alabilirsiniz.

peter-pan-ve-varolmayan-ülke

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR