Ana SayfaEtkinliklerŞişli Plak Festivali 18-19 Eylül'de

Şişli Plak Festivali 18-19 Eylül’de

Şişli Belediyesi’nin bu yıl ilk kez 18-19 Eylül tarihlerinde Feriköy Organik Pazarı’nda düzenleyeceği Şişli Plak Festivali’nde pek çok etkinlik var.

Şişli Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve iki gün devam edecek Şişli Plak Festivali’nde müzikseverler pek çok etkinlik, söyleşi ve konserlerle keyifli zaman geçirecekler.

Etkinliklerin ücretsiz olacağı festivalde; plak standları, söyleşiler, sergi ve atölyeler, mezatlar, imza günleri ile Moğollar, Baba Zula, Flört ve Kesmeşeker gibi albümleri plak olarak da basılan Türk rock müziğinin önemli gruplarının konserleri gerçekleşecek.

flort

Festivalin ‘Art Zone’ adı verilen sergi alanında Güven Erkin Erkal’ın poster ve afiş koleksiyonundan seçilen eserler sergilenecek. Efsanevi plak kapaklarının yaratıcısı Betül Dengili Atlı’nın tasarımları da festival boyunca Bomontiada’da yer alacak.

Ayrıca bu festivale özel 500 adet koleksiyon plağı basılacak. Cemal Reşit Rey’in 10. Yıl Marşı ve “Lüküs Hayat” eserlerinin yer aldığı numaralı plaklar koleksiyonerler ile buluşacak. İstanbul’un önemli plak koleksiyoncularının ve plak müdavimlerinin buluşacağı etkinlik; müzik kültürüne katkı sağlarken aynı zamanda geliştirilen içeriği ile plakseverlere keyifli bir buluşma yaşatacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR