Ana SayfaEtkinliklerSound of Europe Festivali, yeni sesleri sahnesinde ağırlayacak

Sound of Europe Festivali, yeni sesleri sahnesinde ağırlayacak

Bu sene ikinci edisyonuyla 22, 23 ve 24 Eylül 2023’te İstanbul Alan Kadıköy, Ankara Çankaya Ahlatlıbel Atatürk Parkı ve İzmir Bostanlı Seyir Terası’nda müzikseverleri bir kez daha bir araya getirmeye hazırlanan Sound of Europe Festivali, Avrupa’dan ve Türkiye’den yeni sesleri sahnesinde ağırlayacak.

Cazdan folk’a, elektronik müzikten, klasik müziğin yeni yorumlarına kadar geniş müzikal seçkisiyle 30’a yakın konserde müzik tutkunları bir araya gelecek. Sound of Europe Festivali kapsamında yerli grupların Avrupalı sanatçıların sahnesine konuk olacakları konserler de gerçekleştirilecek.

Sound of Europe Festivali müziğin birleştiren ve güçlendiren enerjisini Ankara, İstanbul ve İzmir’in yanı sıra bu sene Hatay’a da taşımayı hedefliyor. Festival programına eklenen ve 26 Eylül 2023’te Hatay’da gerçekleştirilecek Deli Teli ve Jan Mittendorp & Sarp Keskiner konserleriyle müzikseverler bir araya gelecek. Alan Antakya iş birliğiyle Hatay’da gerçekleştirilecek konserlerin programı Eylül ayında duyurulacak.

Avrupa ile Türkiye arasında sanatsal ve müzikal bir buluşma noktası ve bir kültürel değişim platformu olmayı hedefleyen Sound of Europe Festivali, bu sene düzenleyeceği ustalık sınıfları ile de bir yeniliğe imza atıyor. Sadece canlı müzik icrasında değil, aynı zamanda müzik üretim sürecinde de ülkeler arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirerek, sanatçılar arasındaki etkileşimi ve bilgi paylaşımını arttırmayı amaçlayan Sound of Europe Festivali kapsamında Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilecek ustalık sınıfları müzik ile ilgilenen ve öğrenmek isteyen tüm amatör ve profesyonellere açık olacak. Ustalık sınıflarına kayıt olmak için gerekli tüm bilgiler ve festivale dair her şey Instagram hesabı üzerinden takip edilebilir.

Ustalık sınıflarının program ise aşağıdaki gibi:

Ankara

22 Eylül 2023 Cuma
Yılmaz Güney Sahnesi
Sunkissed Child – Yasmina Nahas
“Kendi Ayakları Üzerinde Durmak: Erkek egemen bir sektörde yükselen bir kadın müzisyenin hayatı”

25 Eylül 2023 Pazartesi
12.00-14.00
Yılmaz Güney Sahnesi
Deli Teli – Tassos Tsitsivakosz
“Yunan popüler müziğinde ana enstrüman olarak Buzuki”

İstanbul

22 Eylül 2023 Cuma
12.00-13.30
Alan Kadıköy
“Mara Aranda ile Sefarad müziği”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR