Ana SayfaEtkinliklerSounding Off: Geleceğin ses getirecek kadınları aranıyor!

Sounding Off: Geleceğin ses getirecek kadınları aranıyor!

Geleceğin kadın ses tasarımcıları, ses mühendisleri ve film müziği bestecilerine endüstriyi tanıtmayı amaçlayan Sounding Off programı 6-7 Mayıs tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi çatısı altında gerçekleşecek.

Ses ve müzik tasarımına ilgi duyan kadınları medya sektörü içerisindeki işleyiş ve iş olanakları konusunda bilgilendirmeyi ve onlara ilham ve cesaret vermeyi amaçlayan Sounding Off için son son başvuru tarihi 27 Mart. Ses tasarımcısı ve müzisyen Ufuk Önen ile Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım bölüm başkanı Andreas Treske’nin küratörlüğünü üstlendiği programa seçilen 15 katılımcı iki gün boyunca gerçekleşecek yüz yüze etkinlikle yerli ve uluslararası eğitmenlerin verdiği seminer ve atölyelere katılabilecekler. Katılımcıların ulaşım ve konaklama masraflarıysa proje tarafından karşılanacak.

Ufuk Önen ve Andreas Treske’nin yanı sıra etkinliklere katılacak ekipte Türkiye’den ve dünyadan birçok profesyonel yer alıyor. Ekipte, film müziği bestecisi Esin Aydıngöz, ses kayıt mühendisi John Krivit, akademisyen Funda Lena, ses tasarımcısı Mine Pakel, ses tasarımcısı Valeria Krachunova Popova, ses efekti sanatçısı Aleyna Seymen, besteci Rebekah Wilson, alan sesi mühendisi Aslı Yalçın ve tasarımcı Ayda Su Zimmermann yer alıyor. Sounding Off, görsel medya için müzik ve ses tasarımı alanı gittikçe büyüyen ve alanında yeni uzmanlara ihtiyaç duyan bir endüstri halini almışken ne yazık ki sektör içindeki cinsiyet eşitliğinde benzer bir gelişme görülememesi sebebiyle yola çıkıyor.

Sounding Off’a başvurmak isteyenlerin sahip olması gereken özelliklerse ise şöyle: Öncelikle adayların 18 yaşından büyük olmaları ve Türkiye’de ikamet etmeleri gerekiyor. Proje, görsel medya için müzik ve ses prodüksiyonu alanında kariyerini ilerletmek isteyen kadınlara yönelik ve kendini kadın olarak hisseden, kabul eden ve tanımlayan her kimliği kapsamakta. Bu şartları karşılıyor ve başvurmak istiyorsanız yapmanız gereken ise oldukça basit. Bu sayfada yer alan Sounding Off başvuru formunu doldurup en geç 27 Mart Pazartesi gün sonuna kadar iletmeniz gerekiyor.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ufuk Önen (@ufukonen)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR