Ana SayfarockThe Ringo Jets bu akşam Zorlu PSM'de

The Ringo Jets bu akşam Zorlu PSM’de

Rock sahnemizin uluslararası arenada medarıiftiharı THE RINGO JETS, pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı canlı performanslarına iki sene sonra bir İstanbul konseriyle geri dönüyor. 

Gitarlarda Tarkan Mertoğlu ve Deniz Ağan ile davulda Lale Kardeş tarafından 2012 yılında İstanbul’da kurulan The Ringo Jets, ilk çıkışları Limited Lunchpack EP ile yeraltı müzik çevresinde dikkat çekti.

ringojets

Prodüktör Tommaso Colliva (Muse, Franz Ferdinand) tarafından kaydedilen 2014 tarihli The Ringo Jets albümü grubu süratle uluslararası konser ve festival çevrelerine soktu. Art arda Primavera Sound, Les Rencontres Transmusicales, Gutter Island, Rock ‘n Coke gibi önemli festivallerde yer alan ve İskandinavya, Fransa, İtalya, İspanya gibi bölgelerde turneler gerçekleştiren The Ringo Jets, aralarında Pixies, The Battles, Portishead, The Sonics ve Gogol Bordello’nun bulunduğu birçok grupla sahne paylaştı.

2015’te “Taras Bulba” ve “Dirty Hasan” gibi, grubun Türkçe psychedelic rock kökenlerine atıfta bulundukları şarkıları da içeren Evil Eye EP piyasaya sürüldü. Onu, 2016’da yayınlanan Quatre EP takip etti. Sonraki iki seneye Assorted adlı bir toplama albüm, sayısız konser ve 2018 tarihli uzunçalar Open Sesame’yi sığdıran The Ringo Jets, 2019 ağustos ayında Øyafestivalen (Oslo) ve Sziget (Budapeşte) festivallerinde unutulmaz konserler verdi. Yine Tommaso Colliva ile Milano’da kaydedilen ve 2019 sonunda çıkan Yadigâr EP, grubun müzikal ve sözel olarak bugüne kadar sunduğu en renkli ve zengin materyal oldu.

Pandemi nedeniyle tüm dünyada durgun geçen 2020 ve 2021’de sırasıyla Yadigâr EP’de yer alan tüm şarkıların remix, canlı, demo ve enstrümantal versiyonlarını içeren Yadigâr 4×4 Keepsake Edition albümünü ve Unlimited Lunch Pack EP’sini yayımlayan grup yakın zamanda 2022’de çıkacak yeni albümün kayıtları için stüdyoya girdi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR