Ana SayfaÖzel DosyaTom Cruise'a dair ilginç bilgiler

Tom Cruise’a dair ilginç bilgiler

Her ne kadar bugün 61 yaşına gelmiş olsa da 40’larının başında bir şekilde sabitleyen ve asla yaşlanmayan Tom Cruise’a dair belki de daha önce hiç duymadığını bilgilerle karşınızdayız.

Çalıştığı yönetmenler

Tom Curise aklınıza gelebilecek bütün iyi yönetmenlerle çalıştı. Kimler mi? Barry Levinson, Ben Stiller, Brad Bird, Brian De Palma, Cameron Crowe, Christopher McQuarrie, Curtis Hanson, Doug Liman, Edward Zwick, Francis Ford Coppola, Franco Zeffirelli, Stanley Kubrick, Paul Thomas Anderson, Ridley Scott, Martin Scorsese, Ron Howard, Sydney Pollack, Rob Reiner, John Woo, Michael Mann ve Steven Spielberg.

tom cruise steven spielberg 95th academy awards nominees luncheon 021523 4 e04f85ccbb604cf58335ade3208dcf36

7 yaşındayken disleksi tehşisi

1980’lerde ilk eşi Mimi Rogers tarafından Scientology ile tanışan Tom Cruise’a yedi yaşındayken disleksi teşhisi konuyor. Tom Cruise, disleksinin Scientology tarafından tedavi edildiğini iddia ediyor.

Alaaddin aslında o

Disney, Aladdin’in baş karakteri için model olarak Tom Cruise‘un “persona”sını kullandı.

image disney aladdin personnage 01 scaled 1

Japon’ların Tom Cruise sevgisi

2014 yılında Japonya, 10 Ekim’i Tom Cruise Günü olarak ilan etti. O zamanlar Cruise, ülkeye diğer tüm Hollywood yıldızlarından daha fazla ziyaret etmişti.

BrDxFOuCEAEcWLH.jpg large

Iron Man ve Neo!

Başlangıçta Cruise, Marvel’ın “Iron Man” filminde başrol için ilk tercihti, ancak rolü geri çevirdi. Hatta “Matrix”teki Neo rolü için Cruise’un da düşünüldüğü söyleniyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR