Ana SayfaYeniUfuk Beydemir 22 Şubat'ta Dorock XL Kadıköy'de

Ufuk Beydemir 22 Şubat’ta Dorock XL Kadıköy’de

İlk albümü “Sevda Gibi”yi 2018 yılında yayınlayan ve “Ay Tenli Kadın” şarkısıyla tozu dumana katan Ufuk Beydemir, ikinci albümünün lansman konseriyle Dorock XL Kadıköy sahnesinde olacak.

Müziğe 2008 yılında başlayan ve birkaç grupta vokalistlik yaptıktan sonra kendi şarkılarını yapmak isteyen Ufuk Beydemir, “Ay Tenli Kadın”ı 2009’da henüz 17 yaşındayken yazdı.

Küresel bir ev konserleri zinciri olan Sofar Sounds’a bu şarkıyla katıldığında yıl 2016’ydı. Bu performansla bir kez daha sahne ışıkları onun üzerine düştü.

ufukbeydemir2

Sözü ve bestesi kendisine ait olan “Ay Tenli Kadın” adlı şarkısı ve bu kayıttaki performansı ile kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken Ufuk, sosyal medyada kısa süre içerisinde adı en çok aranan ve dikkat çeken isimlerden biri oldu. Solo kariyerine bir albümle devam etmek isteyen Ufuk Beydemir, 2017 yılında yapımcı ve menajer Engin Akıncı ile tanıştı. Yeni bir sound arayışıyla aynı yılın sonbaharında prodüktörleri Engin Akıncı ve Tolga Görsev’le birlikte Moda Erekli & Tunç Stüdyoları’nda 11 şarkılık “Sevda Gibi” adlı ilk albümünün çalışmalarına başladı ve 2018’in Mart ayında ilk albümünü ZOOM etiketi ve DMC işbirliğiyle yayınladı.

1960 sonları ve 1970’lerin başlarında psychodelic rock, progressive rock grup ve sanatçılarının müzikalitesinden oldukça etkilenen Ufuk, 1990’ların Seattle çıkışlı grunge gruplarının vokal tarzlarından da oldukça etkilendi. Bunların yanı sıra aslen Elazığ kökenli olan Ufuk, ailesinden aldığı kültürle Türk halk müziğine ve Türk ozanlarına da ilgi duyuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR