Ana SayfaÖzel DosyaThe Umbrella Academy'nin yeni sezonu geliyor!

The Umbrella Academy’nin yeni sezonu geliyor!

Muhtemelen büyük bir kısmımızda heyecan dorukta zira “The Umbrella Academy”nin yeni sezonunun eli kulağında! 22 Haziran’da (yani yarın!) kavuşuyoruz. 2019 yılından beri hayatımızın bir parçası olan ve karakterlerle bağ kurmamıza da sebebiyet veren Netflix‘in süper kahraman dizisini ve karakterleri bir hatırlayalım ve hafızamızı tazeleyelim dedik.

İpek ATCAN / [email protected]

Gerard Ways‘in çizgi romanından uyarlanan dizi bugün bu kadar popülerse en büyük sebeplerinden biri izleyicilerin karakterlerle bağ kurması. Bu diziyi sevip de “hepsi benim canım!” diyeni pek duymazsınız. Herkesin muhakkak ki favori bir karakteri vardır. Kimi Vanya‘cıyken kimi Luther‘cıdır. The Boy‘u sevenler gibi Klaus‘u sevmeyenler de çıkabilir. Hatta Sir. Reginald Hargreeves‘i sevenleri bile duydu bu kulaklar. Yazının spoiler içermemesi için elimden geleni yapacağım ama içere de bilir. Söz veremiyorum! Buyrun karakterleri inceleyerek başlayalım.

umbrella academy

The Boy

Aidan Gallagher tarafından canlandırılan karakteri “Beş Numara” olarak da adlandırabiliriz. Henüz 10 yaşındayken geleceğe ışınlanan ve orada 50 yıl kadar kalan The Boy, zamanda geri gitmeyi başarıyor ama zihnen 60’lı yaşlarında kalıyor. Fiziksel olarak ise 10 yaşının ötesine geçemedi. Sahip olduğu güçler onu hem ölümcül bir suikastçı hem de yaklaşmakta olan kıyametin (Vanya bizi duy!) habercisi yapıyor.

Diego Hargreeves

Hayatı daha sakin yaşamayı tercih eden kardeşlerinin aksine daha kanunsuz yaşamayı seven pervasız bir karakter Diego. Luther ile yoğun bir rekabet içinde ve onun yerinde olmayı, ailenin başına geçmeyi çok istiyor ama tabii zor be Diego! Kendisine “İki Numara” ya da “The Kraken” de diyebiliriz. Luther‘ın 2 önemli gücü var. Bir tanesi son derece gelişmiş bıçak kullanabilme becerisi, bir diğeri ise sonsuz nefes tutabilme özelliği.

Vanya Hargreeves

Geldik “Yedi Numara”ya. Ya da isterseniz siz “The White Violin” deyin. Belki de dizinin en çok konuşulan karakteri Vanya diyebiliriz. Elliot Page tarafından (kendisini Ellen Page olarak hatırlayanlarınız da olacaktır.) hayata geçirilen karakter aslında süper gücü olmayan bir karaktermiş gibi lanse ediliyor ilk başlarda. Ama yaklaşan kıyametle beraber içindeki çılgınlık da ortaya çıkıyor spoiler’sa spoiler: Vanya güçsüz değil arkadaşlar!

Luther Hargreeves

Kardeşlerin en büyüğü olan Luther kendine biçilen lider rolünden pek haz etmeyen bir karakter. Babası tarafından bir görev için yapayalnız aya gönderiliyor. Sonra geri dönüyor. Bu arada bir not, çizgi romanda Luther, kafası Marslı bir maymunun vücuduna aşılanmış şekildedir. Ancak dizide bu böyle değil tabii. Gerard Way neyse ki bu değişikliği sevmiş. Kendisi uzayda geçirdiği günlerden dolayı “spaceboy” olarak da anlıyor. Ah tabii bir de “Bir Numara”. Kendisi ultra, mega güçlü bir karakter.

Klaus Hargreeves

Partilerin aranan yıldızı ve uyuşturucu bağımlısı olan Klaus, dünyayı kurtarma operasyonuna girişene kadar hayat içerisinde boş boş sürükleniyor. Dizi içerisinde zaman zaman ortaya çıkan ve onu derinden yaralayan trajik bir bir kaybı da gizliyor. Dizi ilerledikçe daha da yakından tanıyacağınız renkli bir karakter. “The Séance” ve “Dört Numara” da diğer isimleri. Gücü ise ölülerle konuşabilmesi.

Allison Hargreeves

Süper gücüne olan bağımlılığı evliliği de dahil olmak üzere birçok ilişkisini mahvettikten sonra, süper gücünü kullanmamaya yemin ediyor. Bu sırada da dünyaca ünlü bir aktris oluyor. Dizi boyunca Luther ile karmaşık bir bağlantı yaşıyor. Aslında o bağlantı anlaşılıyor ama spoiler olur, kızarsınız. Ve işte karşınızda “Üç Numara”, “The Rumor”. Zihin oyunları ile gerçekliği değiştirebilme gücü var.

Hazel & Cha Cha

Aslında çizgi romanda bu iki karakter de erkek. Ancak dizi için bir kadın ve bir erkek olarak kurguluyorlar. Kendini zamanın bütünlüğünü korumaya adamış bir polis teşkilatı olan Temps Aeternalis için çalışan bu acımasız çifti Cameron Britton ve Mary J. Blige canlandırıyor.

Geçtiğimiz Sezonların Can Alıcı Noktaları

Yeni Sezonda Bizi Neler Bekliyor?

Sürükleyici iki sezonun ve uzun bir bekleyişin ardından “The Umbrella Academy”nin yeni sezonu ile kavuşuyoruz. Bu sezon beraberinde yeni karakterler getiriyor ve ayrıca kendimizi yeni bir zaman çizelgesinde buluyoruz. İkinci sezonun sonunda çıkan ekibi hatırlıyorsunuzdur. İşte bu yeni sezonda onlar, yani “The Sparrow Academy” de hikayeye dahil oluyor.

“Sparrow Academy”, tıpkı “The Umbrella Academy” gibi aynı gün doğan ve Sir Reginald Hargreeves tarafından -bizimkilerin neden olduğu- zaman çizelgesindeki bir değişikliğin ardından evlat edinilen yedi çocuktan oluşan bir akademidir. “The Sparrow Academy”, “The Umbrella Academy” ile neredeyse aynıdır, ancak Hargreeves‘in daha iyi bir çocuk grubu olduğuna inandığı özelliklerle inşa edilmiştir. Yine heyecan dozajı yüksek bir sezon olacağa benziyor. Bugüne kadarki karakterlerin tuhaf olduğunu düşünüyorsanız şimdi bir de yeni ekiple tanışın!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR