Ana SayfaEtkinliklerUrban Festival depremzedelere yardım için geri dönüyor

Urban Festival depremzedelere yardım için geri dönüyor

2009 yılında ilk defa İstanbul Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşen ve Röyksopp, Trentemoller gibi birçok ismi aynı çatı altında ağırlayan festival serisi Urban Festival, kapılarını bir kez daha müzikseverlere açıyor.

Bu sene “Urban Fundraising Festival” adıyla düzenlenecek festival serisinin kazancı, depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla TEV bünyesinde açılan “Geleceği İnşa Et” fonuna aktarılıyor ve depremzede öğrencilerin eğitimine devam edebilmeleri için Adıyaman-Besni’de inşa edilecek “Ekolojik Model Okul” projesinin yapımına bağışlanıyor.

Festival 20 Mayıs’ta, aynı zamanda festivalin küratörlüğünü de üstlenen, Türkiye’deki elektronik müzik endüstrisinin gelişimi için uzun yıllardır pek çok alanda çalışan DJ ve prodüktör BeeGee’nin Volkswagen Arena’daki “This is BeeGee” performansı ile başlıyor. BeeGee’nin müzikal performansına Tasarımcı Mümün Keser “Untold” ve Dijital Artist Hakan Yılmaz “Absolute Zero” görsel sanat çalışmaları ile katkıda bulunacaklar.

Festival, sırasıyla 18 Haziran’da Miss Monique ile Küçükçiftlik Park’ta, 28 Haziran’da Mathame ile Volkswagen Arena’da, 16 Temmuz’da Fideles, Brinna Knauss, Gheist ve birçok lokal sanatçı ile Parkorman’da devam edecek.

Urban Fundraising Festival’in açılış etkinliği This is BeeGee’ye FG15 kodunu kullanarak Bugece ve Biletino’dan indirimli bilet satın alabilir, depremin yaralarının sarılmasına destek olabilirsiniz.

Urban Fundraising Festival Poster

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR