Ana SayfaÖzel DosyaYakın gelecekte vizyona girecek 16 süper kahraman filmi

Yakın gelecekte vizyona girecek 16 süper kahraman filmi

Süper kahraman filmi sevenlerin en büyük şansı her sene ve hatta takip eden senelerde bile beklenecek filmlerin olması olsa gerek. İşte o filmlerden bir demet sunmak için buradayız! kimi gerçekten de “birazdan” kimine ise henüz epey vakit var.
Bu arada bunların yanı sıra 25 Kasım’da Disney+’ta yayınlanacak olan sürpriz bir “Guardians of the Galaxy” filmi de var, “Guardians of the Galaxy Holiday Special”
İşte 16 filmlik kocaman listemiz sizlerle

İpek ATCAN / [email protected]

Black Panther: Wakanda Forever

Vizyon tarihi: 11 Kasım 2022

“Black Panther: Wakanda Forever”ı yazıp yöneten Ryan Coogler yine karşımızda. Aslında Chadwick Boseman beklenmedik vefatından önce devam filminde de başrolü canlandırmaya hazırlanıyordu. Ancak malum… Fakat en güzeli Marvel, T’Challa rolü için bir başkasını düşünmediklerini duyurdu. Marvel ve Chadwick Boseman severler için bu açıdan hüzünlü olacağı bir gerçek. Ana oyuncu kadrosunun neredeyse tamamının bulunduğu filmde elbette yeni isimler de yok değil. Aneka rolünde Michaela Coel, Namor rolünde Tenoch Huerta ve Riri Williams/Ironheart rolünde Dominique Thorne. Bu arada “Black Panther: Wakanda Forever”, Dördüncü Aşama’nın son filmi olacak.

Shazam! Fury of the Gods

Vizyon tarihi: 17 Mart 2023

Benim her ne kadar -ama benim!- süper kahraman filmi deyince aklıma gelmeyecek olsa da -evet, pek sevemedim!- DC’nin 2019’daki “Shazam!” filminin devamı yakında bizlerle… Zachary Levi, genç süper kahraman rolünü yeniden canlandırıyor ve Asher Angel da genç alter egosu olarak geri dönüyor. Bu filmde Oscar ödüllü Helen Mirren, Lucy Liu gibi yeni isimlerin yanına “West Side Story”nin yıldızı Rachel Zegler de oyuncu kadrosuna katılacak.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Vizyon tarihi: 17 Şubat 2023

2019’un kasım ayında Marvel Studios, Peyton Reed‘in üçüncü bir “Ant-Man” filmini yönetmek için geri döneceğini duyurmuştu. Hatta “Rick and Morty” senaristi Jeff Loveless senaryoyu yazmak için işe alındı ve Kathryn Newton, Scott Lang‘ın kızı Cassie‘nin yaşlı halini oynamak üzere kadroya katıldı. Bununla beraber Jonathan Majors ise kötü karakter Kang the Conqueror‘ı oynayacak. Bu arada bu film, Beşinci Aşama’nın ilk filmi olacak.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Vizyon tarihi: Henüz Türkiye tarihi açıklanmamış ama 5 Mayıs 2023 olması bekleniyor.

“Guardians of the Galaxy” filminin üçüncüsünün yapımı aslında 2019’un başlarında başlayacaktı, ancak yazar/yönetmen James Gunn, yıllar önce Twitter’da yaptığı bazı kötü şakaların yeniden ortaya çıkmasının ardından geçen sonbaharda filmden kovulmuştu. Gunn, DC için “The Suicide Squad”ı yazıp yönettikten sonra Disney‘deki yöneticilerle görüşmeye devam ediyor ve yeniden filmi yönetmek için tekrar işe alınıyor. Filmin aslında düşünülen 2020 çıkış tarihi erteleniyor çünkü Gunn‘ın “The Suicide Squad”ı bitirmesi bekleniyor. Fakat esas bomba tüm bu kargaşa boyunca Marvel Studios, Gunn‘ın tamamlanmış senaryosunu elinde tutuyor. Özetle bu filme yansımasa da arka planında dönen olaylarla gündeme gelen “Guardians of the Galaxy Vol. 3″yi merakla bekliyoruz.

Spider-Man: Across the Spider-Verse

Vizyon tarihi: 2 Haziran 2023

Sony Pictures, Oscar ödüllü “Spider-Man: Into the Spider-Verse” filminin devamı için harekete geçmişti. İşte film geliyor… Pek de bir bilgi yok henüz maalesef.

The Flash

Vizyon tarihi: 23 Haziran 2023

Hikayesi çok uzun olduğu için inanın yazmaya üşendiğim şekilde çekilmesi yılan hikayesine dönen -üşeniyorum derken cidden paragraflarca yazmam gerekir çünkü çekilemeyen 7 yıldan bahsediyorum- film sonunda bizlerle buluşacak. Yok Ezra Miller‘ın işleri, yok yönetmen değişimleri derken… Hatta en son 2017’de çekilecekti o da olmadı. En bombası da film çekilse de ve Miller‘ın dahil olduğu bazı yasal sorunlar olsa da, proje gerçekleşiyor gibi. Fakat gelecekte The Flash‘i oynama ihtimali gittikçe düşüyor gibi bir yandan da.

The Marvels

Vizyon tarih: 28 Temmuz 2023

“Candyman”in yeniden çevriminin yönetmeni Nia DaCosta‘nın “The Marvel” yönetmeni olacağını biliyor muydunuz? Film muhtemelen bize Ms. Marvel‘ın Carol Danvers‘ın Kamala ile yer değiştirdiğini gösteren jenerik sonrası cevaplar verecek.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Vizyon tarihi: 4 Ağustos 2023

Çocukluğumun çizgifilminin bir filmi daha! “Ninja ninja ninja törtıls!” diye az koltuklarda zıplamadım. İşin garibi hiçbir filmde de çizgi filmlerindeki çoşkumu yaşamadım. Yanlış anlaşılmasın, büyüdüm diye değil; çünkü hala çizgi filmleri daha iyi. Pizza seven, dövüş sanatçısı genç kaplumbağaların Seth Rogen ve Evan Goldberg tarafından üretilen yeni filmi “Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem”e dair adam akıllı hiçbir detay yok. Ne oyuncular (seslendirmenler) ne de başka bir şey. Sadece vizyon tarihi…

Aquaman and the Lost Kingdom

Vizyon tarihi: 23 Aralık 2023

“Aquaman” 2018’de vizyona girdiğinde, DCEU‘nun en yüksek hasılat yapan filmi olmuştu. Senaryo iyi olana kadar ilerlemeyeceği konusunda uyaran Warner Bros. artık bu konuya “okey” vermiş olmalı ki yeni film geliyor. Her ne kadar yayın tarihi verseler de çekimleri 2023’ün ocak ayında bitiyor.

Madame Web

Vizyon tarihi: 16 Şubat 2024

“Madame Web”in yönetmeni “Succession”, “The Defenders”, “Jessica Jones” ve “Orange Is the New Black” gibi dizilerin bölümlerini yöneten S.J. Clarkson. Filmde başrolde Dakota Johnson‘ın yanı sıra “Euphoria”dan Sydney Sweeney, “Ghostbusters: Afterlife”dan Celeste O’Connor ve “Dora and the Lost City of Gold”dan Isabela Merced gibi günümüzün yükselen genç aktrislerinden bazılarını barındırıyor. Şimdiye kadar filme dair adam akıllı hiçbir detay paylaşılmadı, bekliyoruz!

madame web

Spider-Man: Beyond the Spider-Verse

Vizyon tarihi: 29 Mart 2024

İki filme yetecek kadar hikayesi olan “Spider-Man: Beyond the Spider-Verse”, önceki “Spider-Verse Across the Spider”ın ikinci bölümü. Yaratıcı ekibin ve oyuncu kadrosunun şimdilik “Across the Spider-Verse” ile aynı kalacağı varsayılıyor. Filme henüz çok vakit olsa da bir spin-off serisi olduğu bildiriliyor.

Captain America: New World Order

Vizyon tarihi: 3 Mayıs 2024

Captain America hikayesinin devam filminde, “The Falcon and the Winter Soldier”daki hikayesinden sonra Anthony Mackie‘yi başrolde görüyoruz.

Blade

Vizyon tarihi: 6 Eylül 2024

Oscar ödüllü “Moonlight” ve “Green Book”un oyuncusu Mahershala Ali, Marvel‘in Comic-Con 2019 panelinde sürpriz konuk olarak yer almıştı ve daha fazla ayrıntı açıklanmadan yeni Blade olarak ilan edilmişti.

Fantastic Four

Vizyon tarihi: 14 Şubat 2025

Aralık 2020’de Marvel, “Spider-Man: Homecoming”, “Spider-Man: Far from Home” ve yaklaşmakta olan üçüncü “Spider-Man” filmini yöneten Jon Watts‘ın “Fantastic Four”un yeniden uyarlamasını yöneteceğini duyurmuştu. Ancak Watts geçtiğimiz günlerde bu görevi bıraktı ve yerine Matt Shakman geçti. Bu ismi “Wanda Vision” ve hatta “Game Of Thrones”dan hatırlayanlarınız olacakaktır. Bu arada John Krasinski‘yi “Doctor Strange in the Multiverse of Madness”ta Reed Richards olarak görmüş olsak da, 616 Reed Richards‘ı kimin oynayacağı hala belli değilmiş.

Avengers: The Kang Dynasty

Vizyon tarihi: 2 Mayıs 2025

İki bölümden oluşan “Avengers” filminin ilki hakkında henüz fazla bir bilgimiz yok. Çıkış tarihi dışında bildiğimiz tek bilgi, “Shang-Chi” yönetmeni Destin Daniel Cretton‘ın “Avengers: The Kang Dynasty”yi yöneteceği.

Avengers: Secret Wars

Vizyon tarihi: 1 Mayıs 2026

“Avengers: Secret Wars”un çizgi roman serisinden bildiğimiz kadarıyla, film muhtemelen Doctor Doom ve Fantastic Four‘un yanı sıra Beşinci Aşama filmlerinden nüanslar içerecek. Potansiyel karakterlerden bahsetmemiz gerekirse, Doctor Strange, Peter Parker, Carol Danvers, The Mighty Thor, Star-Lord, Cyclops with the Phoenix Force, Black Panther ve Reed Richards ile Miles Morales gibi “Ultimate Universe” Marvel karakterleri bizi bekliyor gibi. Yazarken bile “Ne! 2026 mı?” dedim. Kim bilir neler değişir o tarihe kadar…

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR