Ana SayfaÖzel Dosya2023 yarıyıl tatilinde ailecek izleyebileceğiniz filmler

2023 yarıyıl tatilinde ailecek izleyebileceğiniz filmler

Ailecek birlikte film izleyerek 2023 yarıyıl tatilini değerlendirmek isteyenleriniz için tatil boyunca seyredebileceğiniz filmleri derledik.

Malum okullar yarıyıl tatiline girmişken evde ailece birlikte vakit geçirebileceğiniz iki haftalık bir fırsat da doğuyor. İster dışarıda, ister evde birlikte yapabileceğiniz birçok aktivite bulmak mümkün. Biz de bu tatili çocuklarınızla birlikte film izleyerek geçirmek isteyenleriniz için hem sinemalarda hem de dijital platformlarda bulabileceğiniz filmlerden bir seçki hazırladık.

Yarıyıl tatilinde sinema salonları

“Puss in Boots: The Last Wish” | “Çizmeli Kedi: Son Dilek”

“Shrek” evreninin en sevilen kahramanlarından Çizmeli Kedi yeni bir filmle daha sevenlerinin karşısına çıkıyor. Daha önce yer aldığı Shrek serisi filmlerinin yanı sıra kendi adını taşıyan 2011 yapımı “Puss in Boots”ta izlediğimiz sempatik kahramanın hikayesi devam ediyor. “Puss in Boots: The Last Wish”de artık sahip olduğu dokuz canın sekizini yitirmiş olan kahramanımız zorlu bir maceraya atılacak.

“Mummies” | “Mumyalar”

Warner Bros.’un yeni animasyonu “Mummies”, Antik Mısır’da 3000 yıllık gizli bir yeraltı şehrinde hayatını sürdüren üç mumya ve bir küçük timsahın atıldığı oldukça enteresan macerayı konu ediniyor. Hırslı bir arkeologun çaldığı ve Firavun’un ailesine ait olan yüzüğü bulmak için günümüz Londrası’na seyahat eden ekip, modern çağın temposuna ayak uydurmak zorunda kalıyor.

“Ainbo: Spirit of the Amazon” | “Ainbo: Amazon’da Büyük Macera”

“Happy Feet” ve “Lego Movie” başta olmak üzere birçok sevilen animasyon filmin arkasındaki yaratıcı ekipten yeni bir macera daha geliyor. Amazon’un kalbinde yaşayan genç ve cesur kız Ainbo’nun, evi olan ormanın yeraltı kaynakları uğruna yok edilme tehdidine karşı dostlarıyla birlikte mücadele ettiği “Ainbo: Spirit of the Amazon” doğa sevgisini aşılayacak eğlenceli bir film.

“Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa”

TRT Çocuk kanalında televizyon serisi olarak yayına başlayan sevilen animasyon Rafadan Tayfa neredeyse 10 yıldır durmadan yeni maceralarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Üçüncü sinema filmleri “Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa” da yine sevenlerinden yoğun ilgi görerek şimdiden 1 milyon seyirci sayısını aştı ve ülkemizde bu ayın en çok izlenen filmleri arasında liderliğini de sürdürüyor.

Yarıyıl tatilinde ev sineması

“Guillermo del Toro’s Pinocchio” | “Pinokyo”

Oscarlı yönetmen Guillermo del Toro’nun kişisel ilgi alanlarından kuklalara odaklandığı ve bugüne kadar en çok anlatılan kukla hikayesi “Pinokyo”yu bir stop-motion animasyon tekniğiyle uyarladığı film 2023 yarıyıl tatilinin en ilgi çekici filmlerinden biri. Klasik hikayenin bu yeni uyarlaması şimdiden Oscar adaylığını cebine koydu bile. Ailecek izleyebileceğiniz en iyi tercihlerden biri olan film Türkçe dublaj seçeneğiyle Netflix üzerinden izlenebilir.

“Matilda the Musical” | “Matilda Müzikali”

Çocuk edebiyatının en sevilen yazarlarından Roald Dahl’in aynı adlı orijinal eserinden uyarlanan “Matilda Müzikali” ilgisiz ebeveynleri tarafından yatılı okula gönderilen zeki bir kızın hikayesini anlatıyor. Okulun kötü müdiresine karşı başlattığı örgütlenmeyle haksızlıklara karşı duruş mücadelesi başlayan Matilda’nın hikayesini Netflix’ten Türkçe dublaj seçeneğiyle izleyebilirsiniz.

“Dog Gone” | “Kayıp Köpek”

Gerçek hayattan uyarlanmış bu iç ısıtan hikaye de bu 2023 yarıyıl tatilinde ailecek izlenebilecek en iyi seçeneklerden biri. Genç Fielding’in ortadan kaybolan çok sevdiği köpeğini bulup ona hayatını kurtaracak ilacı vermek için ailesiyle birlikte atıldığı macerayı konu edinen “Dog Gone”ı Türkçe dublaj seçeceğiyle Netflix’ten izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR