Ana SayfaEtkinliklerYeşim Doran'dan sahne arkasına dair hikayeler

Yeşim Doran’dan sahne arkasına dair hikayeler

Şebnem Ferah ve Özge Fışkın gibi isimlerin menajeri olan Yeşim Doran, yıllar boyunca yaşadığı trajikomik hikayeleri izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. 
İstanbul Komedi Festivali bizleri kahkahaya boğan etkinlikleriyle devam ediyor. Onlardan biri de 28 Kasım’da BKM Mutfak Çarşı’da Yeşim Doran tarafından gerçekleştirilecek olan “İyi Eğlenceler Kızım: Sorulu Cevaplı Adrenalin Günlükleri”.
Şebnem Ferah, Özge Fışkın gibi Türk rock sahnesinin önemli isimlerinin menajerliğini yürüten Yeşim Doran, kendi deyimiyle lale devri hızında yazmaya devam ettiği kitabı “İyi Eğlenceler Kızım”dan yola çıkarak “İyi Eğlenceler Kızım: Sorulu Cevaplı Adrenalin Günlükleri” adlı bir gösteri hazırladı.
Performans ve gösteri sanatları alanında bugüne kadar başına gelen trajikomik hikayeleri seyirciyle buluşturacak olan Yeşim Doran bu anlatı ve soru-cevaplı sohbetin ortaya çıkışını ise şöyle açıklıyor: “İyi Eğlenceler Kızım” lale devri hızında yazılmakta olan kitabımın adı. Başta annem, yıllardır her turne, konser, etkinlik öncesi, sırası, sonrası bir diğeri öncesi hep aynı uğurlama cümlesi vardı: İyi eğlenceler kızım! Kitabın çıkış noktası bu yolculama tümcesinin ardına hiç kuramadığım “yaa ama anne yaa” ile başlayacak olan cümleyi tamamlamaktı “sen deme bari!” Tam da yazılıp bitse bile paylaşılmayacaklar sandığına girme noktasındayken pandemisel varoluşçuluk çaldı kapımızı malum… Eh bizim performans sanatlarını da fena salladı hani. Bendeki tezahürü ‘yaa ben bir insan hiçi miyim?’ olunca yazmanın yetmediği hissiyle kitabımdan bir kuple seslendirmeye karar verdim diyelim. “İyi Eğlenceler Kızım: Sorulu Cevaplı Adrenalin Günlükleri” böyle doğdu. Perde arkasının adrenalin yüklü anlarından bir seçki yaptım size; belki merak ettiğiniz, belki aklınıza dahi gelmeyen, belki umurunuzda olmayan… Ne diyeyim ‘yaa anne’ diyerek ben o cümleyi bu gece tamamlamaya niyetliyim! Beklerim!”
Etkinliğin biletlerine Biletix‘ten ulaşabilirsiniz.
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR