Ana SayfaÖzel DosyaZendaya'nın yer aldığı mutlaka izlemeniz gereken film ve diziler

Zendaya’nın yer aldığı mutlaka izlemeniz gereken film ve diziler

2009 yılından beri hayatımızda olan; Justin Timberlake’ten Britney Spears’a, Selena Gomez’den Vanessa Hudgens’a herkesin çıkış noktası olan Disney ile parlayan Zendaya’nın içinde olduğu”mutlaka izlemeli!” listesine hoş geldiniz.

Kendisi kariyerine Disney’de müzikal tadında bir sit-com ile başlıyor. Seçmelere gittiğinde Michael Jackson‘dan ‘Leave Me Alone’u söylüyor. Rolü kapıyor, yıldızı parlıyor ve 2011’de, tam 15 yaşındayken ilk teklisini yayınlıyor: ‘Swag It Out’
Bir yandan müzik bir yandan oyunculuk derken oyunculuk ağır basıyor ve birçok yapımda yer alıyor. Gelin Zendaya‘nın 26. yaşını kutladığımız bu günde, onun mutlaka izlenmesi gereken film ve dizilerinde ufak bir tura çıkalım.

“Spider-Man Homecoming” (2017) – “Spider-Man: Far From Home” (2019) – “Spider-Man: No Way Home” (2021)

Zendaya‘nın Marvel evrenine ilk adım atışı “Spider-Man Homecoming” ile gerçekleşiyor. Sevilen karakterlerden MJ‘i canlandıran Zendaya‘nın, Tom Holland‘la başrolü paylaştıkları filmin hemen ardından sevgili olduklarının da notunu düşelim.
Spider-Man serisinin en güzel filmlerinden olan “Spider-Man: Far From Home”da Yine Tom Holland ile beraber yer alan Zendaya, MJ‘i canlandırırken (küçük bir bilgi: bu MJ Mary Jane Watson değil, Michelle Jones Watson ki Marvel severler sebebini bileceklerdir!) Spider-Man‘in yanında en sevilen karakterlerden biri haline dönüşüyor. Bu arada 2002-2007 yılları arasında Mary Jane‘i Kristen Dunst canlandırmıştı. “Spider-Man: No Way Home”da ise artık Zendaya, bayağı bayağı ana ve büyük bir karaktere dönüşüyor.

 

“Euphoria” (2019)

Geldik bir başyapıta. Zendaya‘nın hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği; Emmy adaylığına ve ödüllere doyamadığı, Spider-Man‘deki şirin karakteri bir tarafa bırakıp bambaşka bir role büründüğü muhteşem “Euphoria”ya. Öyle bir rolde yer alıyor ki kendisi, büyülenmemek elde değil. İnanılmaz bir performans sergiliyor. İzlemeyen kaldığını düşünmüyorum ama eğer kaldıysa, şu an izleyenler kervanına katılmanın tam zamanı.

“Malcolm & Marie” (2021)

Yine hem başrolü hem de yapımcılığını üstlendiği bu Netflix filminde 1 saat 46 dakika boyunca kendinizi bir ilişkinin iniş ve çıkışlarının göbeğinde buluyorsunuz. Biraz gergin, biraz üzgün, biraz mutlu… Her duyguyu tadabileceğiniz bir film.

“Dune” (2021)

Son yılların en çok ses getiren filmlerinden olan “Dune”, sadece ses getirmekle kalmıyor 6 adet de Oscar’ı da kucaklıyor. Timothée Chalamet ile başrolü paylaştıkları “Dune”un devam filmi “Dune: Part Two”nun da önümüzdeki sene geleceğinin haberini geçtiğimiz günlerde vermiştik. Şimdiden heyecanla beklediğimiz bir gerçek.

Henüz sadece 26 yaşında olan Zendaya bu kadar zamana o kadar çok sığdırdı ki, biz sadece en öne çıkanlara yer verdik. Kendisi bunların yanı sıra birçok markanın da reklam yüzü oldu. “Dune: Part Two”nun yanı sıra önümüzdeki sene “Challengers” isimli bir filminin daha vizyona gireceğini de belirtelim. Ve bir kez daha kendisine mutlu yaşlar dileyelim, seviyoruz!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR