Hakkımızda

Kültür-sanat dünyası, etkinlikler, şehir hayatı, mekanlar ve aktüaliteye dair özgün, yaratıcı ve derinlikli içerikler hazırlayan Dergy ekibini daha yakından tanıyalım:

İpek Atcan

Genel Yayın Yönetmeni

1988 doğumlu. 10 yıl Blue Jean dergisinde yazdı. Rolling Stone, Level, Headbang, Kafka Okur, Artfulliving, Hürriyet ve Posta gibi mecralarda yazarlık yaptı. Dream TV "Ana Sahne" programını hazırlayıp sundu. YouTube'da Motto Müzik'te “N’olmuş?” ve "Garanti BBVA ile Sesini Aç” programları ile Zorlu PSM’de “Dünü Bugünü” adlı radyo programını hazırlayıp sundu.

Batıkan Baksı

Yazar

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Uzun yıllardır Türkiye’de saykodelik müzik alanında araştırmalar yapıyor, yazılar yazıyor, kendi kendine de müzikler üretiyor. Aynı zamanda bir reklam yazarı.

Eylül Bombacı

Yazar

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Psikoloji mezunu. Şu anda Dijital Antropoloji üzerine yüksek lisans yapıyor. Boğaziçi Gençlik Korosu ve BauJazz gibi oluşumlarda rol alarak bir yandan müzik projeleriyle uğraşırken birkaç yıldır albüm keşiflerine çıkıyor. Dijital kültür, medya ve müzik alanlarında araştırmalar yapmakta.

Sebla Koçan

Yazar

1982 İstanbul doğumlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji mezunu. Bugüne kadar Hürriyet, Aktüel, Billboard Türkiye gibi yayınlarda çalıştı.

Neslihan Atcan Altan

Yazar

1974 Ankara doğumlu. ODTÜ İngilizce Öğretmenliği lisans ve Çankaya Üniversitesi İngiliz Edebiyatı ve Kültür Çalışmaları yüksek lisans programları mezunu. “Gri Değil Siyah: Ankara Rocks!” belgeselinin yazarlarından biri.

E-posta

[email protected]

Instagram

instagram.com/dergycom

Facebook

facebook.com/dergycom