dergy?

spot_img
Ana SayfaRöportajlar

Röportajlar

Çağan Şengül: “Şarkılarımdaki kadar karamsar değilim”

Babasının ona 14 yaşındayken hediye ettiği gitarla başlayan macerası onu "hüzünler kralı" yaptı ama aslında gerçekte böyle biri olmadığını söylüyor, Çağan Şengül. "Şarkılardaki kadar karamsar ve dip bir hayat yaşamıyorum" diyor.

Des: “Rap benim için özgür olabilmek demek”

Des'le son şarkısı "İstila" için sohbet etmeye karar verdik ama aklımızda bir yandan, 10 yıl aradan sonra yeniden bir albüm yayınlayan Merdiven Crew de vardı elbette. İşte Türkçe rap'in en yetenekli kalemlerinden Des ve 2021'deki planları...

Melis Fis: “Takipçilerim benim ailem, yol göstericilerim”

Son single'ı "İşin Düşünce" için de Melis'in takipçileri "Bu şarkının bağımlısı olduk" diyorlar. Pop dünyasının ve sosyal medyanın yetenekli ismi Melis Fis'e mikrofonumuzu uzattık. 

Deniz Taşar: “Müzik benim dünyayla baş etme şeklim”

Deniz Taşar'ın ikinci albümü Pişman Olunmayan Dünler geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Söyleyecek çok sözü olan on parmağında on marifet sanatçıyı Dergy sayfalarına konuk ettik.

Nada: “Müzik bizi insanlığın tüm bilgisiyle buluşturuyor”

"Galiba bu hayata insanca ve vicdanla devam edebilme gücünü bulmak için müzik yapıyoruz" diyor, Nada. Ve ekliyor: "Müzik bizi insanlık ailesinin tüm bilgisiyle buluşturuyor sanki..."

Can Baydar: “Müzik şifadır ve birleştiricidir”

Müzik yapmaya hiç bir zaman karar vermediğini, bunun içgüdüsel olarak geliştiğini söyleyen Can Baydar, "Tüm bu deliliğe karşı beni anlamlı kılan, beni koruyan, bizi iyileştiren bir mucize oldu benim için müzik" diyor.

Sintra Beatz: “NFT yalnız müziği değil, tüm dünyayı değiştirecek”

"Werewolf" adını verdiği şarkıyı 19 Mart'ta YouTube'da yayınlayan Sintra Beatz'e NFT'ye dair bilinmeyenleri ve NFT'nin müzik dünyasının nasıl değiştireceğini sorduk. 

YÖKŞ: “Kafamızın dikine gidip, istediklerimizi üretiyoruz”

Alternatif rock evreninin en sağlam ekiplerinden Yok Öyle Kararlı Şeyler, yeni EP'leri Olasılıklar'ı Sony Müzik Türkiye etiketiyle yayınladı. Özgürlük, sadece güzel bir ütopya. İşte tam da bu yüzden kafamızın dikine gidip, ne duymayı ve söylemeyi seviyorsak ısrarla onu üretmeye çalışıyoruz" diyorlar.

No.1: “Başarılı olmak için aslolan insanın kendi mücadelesi”

No.1, Her gün ona, rap yapmak istediğini söyleyen yüzlerce mesaj geldiğini söylüyor. Onlara "Yap abicim o zaman!" diyor, ünlü rapçi. Çünkü başarının herhangi bir destekle olacağına inanmıyor.

Cihan Mürtezaoğlu: “Hafif çapta bir kadercilik eğilimi var üzerimde”

İlk single'ı "Sarı Söz"le birlikte 2015 yılından beri solo çalışmalarıyla alkış alıyor, Mürtezaoğlu. Geçtiğimiz yıl yayınladığı Hafif Masal'ın üstünden çok geçmeden bu yıl 5 şarkılık Belli Olmaz EP'sini DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınladı. Cihan Mürtezaoğlu'nu Dergy'e konuk ettik.

Turgut Çıngı: “Müziğe umutla bağlıyım ve hala umutluyum”

Turgut Çıngı'yı aslında öncesinde katıldığı O Ses Türkiye'den biliyorduk. Geçtiğimiz haftalarda "Gidemem" şarkısını da yayınladı genç müzisyen. Çıngı'yı Dergy'e konuk ettik.

Emre Arısev & Doğu Dylan: “Herkesin içinde yatan bir müzik vardır”

Emre Arısev ve Doğu Dylan "Euro"yu geçtiğimiz ay yayınlamıştı. İkili, "Söylemek istediğiniz ama söyleyemediğimiz sözcükler, kötü duygularınız bile bir şarkı ile aranızda bağlantı oluşturabilir" diyor.
Reklamspot_img

EN ÇOK OKUNANLAR