dergy?

spot_img
Ana SayfaRöportajlar

Röportajlar

Badem: “Birlikte geçirdiğimiz vaktin değerini anladık”

Badem'i yakın zamanda Moğollar'ın Ustalara Saygı albümünde yer alacak "Gece Sesleri" yorumuyla dinleyeceğiz. Bir de, temelleri önceden atılmış "Sensiz de Olunur" adında yeni bir şarkıları var sırada. 2022 için de Badem'den dinleyeceğimiz yeni şarkılar sıralarını bekliyorlar desek yalan olmaz. 9 yıl aradan sonra yeniden bir araya gelen Badem'i Dergy sayfalarında ağırladık.

Tuğçe Şenoğul: “İyi hissetmeye ihtiyacımız var”

Hyper pop, trip hop, dark wave ve synth pop gibi pek çok türe şarkılarında yer veren ve kimi zaman efkarlandıran, kimi zaman melankolik hikâyeler anlatan ve hep gizemli bir perdeyi aralıyormuş gibi bir heyecan hissettiren Tuğçe Şenoğul, bir süre sonra yayınlamayı planladığı yeni albümü için ilk single'ı "Bu Rüya Değil"i yakın zamanda yayınladı

Güneş Özgeç: “Albüm yapmak için biraz daha zamanım var gibi geliyor”

Güneş Özgeç "Etkilenmemek değil de bir ‘iletici’ olabilmek lazım sanki; hisleri, anları, öyküleri, durumları, isyanları aktarabilmek belki…" diyor. Albüm yapmak için de henüz erken olduğunu, EP için de biraz kararsız olduğunu söylüyor. Güneş Özgeç'le yaptığımız bu hisli ve eğlenceli röportajımıza buradan buyrun...

Umut Kaya: “Rock müziğin zirvede olduğu yılları çok özlüyorum”

Umut Kaya bir süredir devam ettiği solo çalışmalarının yanı sıra pek çok dizi ve film için de besteler yapıyor. Son olarak, "Çakıl Taşları" dizisi için bestelediği ama hiç kullanılmayan "Nereye Kadar"la karşımıza çıktı. Umut Kaya'yı Dergy sayfalarında ağırladık. 

Suzan Hacigarip: “Müzikten başka bir dil bilmiyorum”

Suzan Hacigarip 2019'dan bu yana içlerinde "Ben Ölürken", "Yol", "Kül" gibi pek çok single yayınladı. Duru ve sihirli sesiyle pop dünyasında kendi köşesini kapmaya hazırlanıyor. İlerde onun adını daha çok duyacağımıza eminiz.

Yabancılar: “Türümüzün öleceğine inanmıyoruz”

Yerli indie rock dünyasının en yeni ekiplerinden Yabancılar'ı geçtiğimiz haftalarda yayınladıkları "Ama Ama"yla Dergy sayfalarına konuk ettik. Fadıl Dinçer'in röportajı.

Balthazar: “Artık konserler bize verilmiş bir lütuf gibi”

Albüm, ismini ise pandemi döneminde hepimizin iliklerine işleyen bekleyişten, sabırsızlıktan, ânı yaşayamamaktan ve geleceğe duyulan güven kaybından alıyor; kumsaatindeki kumdan... Ülkemizin çok sevdiği Belçikalı ekip Balthazar'ı +1 Katkılarıyla Gezgin Salon konserlerinden önce kuliste yakaladık. 

The Away Days: “Sahnede olmak müthiş bir ayin gibi”

Kulaklarımızın dostu, kalbimizin sahibi The Away Days cephesinden çok güzel haberler var. Ekip, geçtiğimiz eylülde yayınladıkları yeni single'ları "How Many Times"ın klibini bu ay başında yayınladı.

Ferit Odman: “Tek eksiğimiz iyi caz okulları”

Ferit Odman, ülkemizde genç kitlenin caz müziği merak ettiğini ve bunun çok sevindirici olduğunu söylüyor. Ona göre tek eksiğimiz iyi caz okulları olması... Kimbilir, belki bir gün bu da olur. Ülkemizde caz sahnesinin en yetenekli isimlerinden olan Ferit Odman'ı Dergy sayfalarında ağırladık.

Ezgi Aktan: “Umut olmadan üretmek bana mümkün gelmiyor”

Sakin, yormayan, kendi halinde akıp giden etkileyici bir ses, Ezgi Aktan. Ada Müzik etiketiyle yayınladığı yeni EP'si Denize Çıkan'da insanın ruhuna dokunan şarkı sözleri ve besteler mevcut. Sanatçıyı Dergy'de ağırladık.

Susel: “Sabit biri değilim, hayallerim de öyle kalamıyor”

Alternatif pop dünyasının yetenekli müzisyenlerinden Susel, yeni şarkısı "Dünyanın Sonu"nu 5 Kasım'da yayınlayacak. Genç yıldızı Dergy'de konuk ettik.

Ceren Yaldız: “Çok çalışıp hayallerimdeki sahnede yer alacağım”

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı "Ara Ara" şarkısıyla Türkçe pop müziğe başka bir enerji vermek isteyen sosyal medya fenomeni Ceren Yaldız "Hayallerim çok büyük" diyor. 

EN ÇOK OKUNANLAR